Roberts Fūrmanis
Roberts Fūrmanis
Anesteziologs, reanimatologs, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra vadītājs, Latvijas Dzīvības glābšanas asociācijas prezidents
Specialitāte
Anesteziologs, reanimatologs

Raksti no žurnāla

Atdzišana un apsaldējumi uzglūn, vides temperatūrai samazinoties zem nulles
ROBERTS FŪRMANIS: Šis raksts veltīts mūsu sabiedrības nākotnei - bērniem
Anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis par to, kā palīdzēt cilvēkam, kuram pēkšņi ir apstājusies sirds

Pēdējo divu mēnešu laikā presē un masu medijos ir parādījušās spekulācijas par nepilnus divus gadus veca bērna nāvi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Kā jau demokrātiskai valstij pienākas, tiek meklēti vainīgie, kurus apsūdzēt par nolaidību. Spekulēts tiek ar visu - gan ar mediķu nolaidību, gan arī ar šī brīža veselības ministri Andu Čakšu, kura ilgus gadus ir vadījusi Bērnu slimnīcu.

Anesteziologs, reanimatologs, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Roberts Fūrmanis par to, kā iekārtot mājokli, lai izvairītos no traumām un apdegumiem bērniem.

Pētījumi ir pierādījuši, ka vidēji katrs trešais Eiropas iedzīvotājs cieš no garīgām slimībām. Gadu no gada pašnāvību izdarījušo vīriešu skaits ir četras piecas reizes lielāks nekā sieviešu. Šo faktu var izskaidrot ar tradicionālo lomu sadalījumu un sabiedrības noteikto atbildību par materiālo nodrošināšanu, kā arī par pastāvošiem stereotipiem par vīrieti kā apgādnieku. Turklāt vīrieši vairāk cieš no dažādām atkarībām. Arī bļitkošana ir atkarība. Būtu labi, ja valdība steidzami nāktu klajā ar paziņojumu, ka bļitkošana var izraisīt jūsu nāvi.

Pavisam nesen masu medijos bija skatāms pāris minūšu garš video ar ceļu satiksmes negadījumu Liepājā, kurā tika notriekts vīrietis. Visu to laiku neatradās neviens, kas spētu, gribētu vai mācētu palīdzēt šim nelaimē nokļuvušajam cilvēkam. Visiem video redzamajiem "varoņiem" gribu norādīt, ka uz viņiem būtu attiecināma Latvijas Republikas Krimināllikuma 141. panta otrā daļa. Domāju, ka likuma sargiem nebūtu sarežģīti vismaz daļu no šiem bezmugurkaulniekiem identificēt un saukt pie atbildības. Vismaz autobusa šoferi vajadzētu.
Latvijā ik gadu noslīkstot iet bojā vidēji 171 cilvēks. Dinamika pēdējos trijos gados ir tikai augusi – no 157 bojāgājušiem 2012. gadā līdz 194 noslīkušajiem 2014. gadā. 2015. gadā ir noslīkuši jau teju 70 cilvēki un pat septiņi vienā dienā. Skaitļi ir satraucoši, taču sabiedrības un valsts uzmanība ir pārāk niecīga.

Ārsts.lv Youtube kanāls