Vingra un priecīga, bērniņu gaidot!

Gaidību laiks katrai topošajai māmiņai ir neatkārtojama un individuālā pieredze, tas ir emociju un pārsteigumu pilns piedzīvojums. Caur kustību topošās māmiņas ne tikai padara savu ķermeni spēcīgāku, bet arī iepazīst sevi no jauna. Tas ir labs veids, kā apzināties sevi, sava bērniņa augšanu un attīstību. Mammas kustības, elpošana, sirdsdarbība rada jaunu pieredzi, sajūtas un emocijas bērnam. Tā ir mammas un viņas bērna pirmā komunikācija, tāpēc ir svarīgi, lai sievietes fiziskā un emocionālā pašsajūta ir laba.

Grūtnieču vingrošana atšķiras no cita veida sporta aktivitatēm ar to, ka slodze vingrošanas laikā ir mērena, kā arī vingrojumu izvēle ir vērsta uz to muskuļu grupu nostiprināšanu, kas palīdz saglabāt mugurkaula stabilitāti, un to, kas tiks iesaistīti dzemdību procesā.

Sieviete grūtniecības laikā sastopas ar daudz un dažādām pārmaiņām gan savā iekšējā pasaulē, gan savā ķermenī. Bērniņam augot, palielinās sievietes vēders un attiecīgi novirzās arī ķermeņa smaguma centrs, kas liek mugurkaula fizioloģiskajiem izliekumiem palielināties. Tas var radīt diskomfortu vai pat sāpes mugurkaulā. To palīdz novērst mugurkaulu nostiprinošie vingrojumi un pareizas relaksācijas pozas.

Relaksācija ir svarīga grūtnieču vingrošanas sastāvdaļa. Jāatcerās, ka darbam ir jāmijas ar atpūtu kā grūtniecības laikā, tā arī dzemdību laikā.

Atslābināšanās procesā ļoti noder pareiza elpošana. Elpošana ne tikai palīdz muskuļiem atslābināties, bet arī nodrošina mammu un bērnu ar dzīvībai svarīgo skābekli. Kad ķermeņa šūnas tiek apgādātas ar skābekli, tās spēj veikt savas funkcijas pilnvērtīgi, tā rezultātā uzlabojas arī  ķermeņa vispārējā labsajūta.

 

Raksta turpinājumu par to, kas var ietekmēt sievietes labsajūtu un kāpēc vingrot grūtniecības laikā, lasiet žurnāla "ārsts.lv" 2017. gada janvāra numurā!

Portālā "ārsts.lv" publicēto rakstu pārpublicēšana iespējama tikai tādā gadījumā, ja ir norādīts raksta avots!