Glaukoma - hroniska, progresējoša acu slimība

Pasaules Glaukomas nedēļa no 6. līdz 12. martam ir starptautisks projekts ar mērķi popularizēt zināšanas par glaukomu - hronisku, progresējošu acu slimību, kam raksturīgi redzes nerva un redzes lauka bojājumi. Bieži tā saistīta ar paaugstinātu spiedienu un izraisa progresējošu redzes zudumu, kas beidzas ar aklumu, ja slimība netiek laikus atklāta un ārstēta. Slimības iemesli joprojām nav līdz galam zināmi.

 

Acu ārste Kristīne Baumane norāda, ka glaukomu iespējams diagnosticēt rūpīgas acu izmeklēšanas laikā, tāpēc visiem pēc 40 gadu vecuma reizi gadā būtu jāapmeklē acu ārsts, jo īpaši tiem, kuru tuviem asinsradiniekiem ir šī slimība, jo diemžēl to var pārmantot.\"

 

\"Gribu uzsvērt, ka glaukomu nevar diagnosticēt profilaktiskās apskates laikā - tikai izmērot acu spiedienu. (..) Diezgan bieži mēdz būt tā sauktā zema spiediena glaukoma, kad acu spiediens var būt arī normas robežās vai tuvu normas augšējai robežai, bet acīs izraisa klasiskus glaumatozus defektus gan redzes nervā, gan redzes laukā,\" skaidro ārste Kristīne Baumane.

 

Visu acu ārstes Kristīnes Baumanes rakstu lasiet veselības žurnāla \"ārsts.lv\" marta numura 20.-21. lappusē!