Ādas kopšana aukstā laikā
Ziemas laikā ādai lielāko pārbaudījumu sagādā krasās temperatūras maiņas. No vienas puses, sals, vējš, no otras – apkures radītais sausais gaiss. Ādas kopšanas pamatpostulāti ziemā ir: attīrīt, mitrināt un/vai pabarot un aizsargāt, lietojot līdzekļus atbilstoši ādas tipam, vecumam un problemātikai. Lielākā daļa kosmētikas līdzekļu ražotāju vairs neiedala kopšanas līdzekļus dienas un nakts līdzekļos, bet mums pašiem būtiski atcerēties, ka dienā ādu nepieciešams sargāt, bet naktī ādai jānodrošina viss nepieciešamais, lai tā spētu pilnvērtīgi atjaunoties.
Iestājoties vēsajam laikam un apkures sezonai, galvenā ādas problēma ir sausums, ko veicina sausais telpu gaiss. Mūs satrauc arī apsārtums, jo, ejot ārā, aukstumā asinsvadi sašaurinās, bet, ieejot siltumā, izplešas un rada apsārtumu, kuru nereti pavada dedzinoša, kņudinoša sajūta.
Ādas sausums var skart gan sejas, gan ķermeņa ādu, svarīgi ādas sausumu pamanīt un darīt visu, lai to likvidētu. Kā tas ir izdarāms?
Saudzīga ādas attīrīšana
Laikā, kad ārā ir sals un iekštelpās gaiss no apkures kļuvis sauss, ādas attīrīšanai jābūt efektīvai, bet saudzīgai. Ideālākais risinājums sejas ādas attīrīšanai ir micelārais ūdens. Tajā atrodas mikrodaļiņas micellas, kas darbojas kā sūklis, uzsūcot sevī visu lieko, attīra un vienlaikus tonizē, mitrina. Micelārais ūdens piemērots arī acu zonai. Ķermeņa ādas saudzīgai attīrīšanai noder dušas eļļa (eļļas ziepes), kas ādu maigi attīra un vienlaikus ietauko. Pēc mazgāšanās ieteicams lietot ādu mīkstinošus līdzekļus jeb emolientus, kas atjauno ādas dabisko hidrolipīdu slānīti.
Mitrināt un barot
Aukstuma ietekmē sašaurinās ādā esošie kapilāri, līdz ar to āda nesaņem pienācīgu barošanu. Iestājoties aukstajam ziemas laikam, kopšanas līdzekļi jāizvēlas iespējami bagātīgāki, papildus ikdienas krēmam kursa veidā lietojot serumus, sejas eļļas, kuras var lietot atsevišķi vai piepilinot klāt krēmam. Cilvēkiem ar taukainu, kombinētu vai problemātisku ādu piemēroti ir intensīvi mitrinoši līdzekļi. Ja mitrinošais krēms tiek lietots no rīta, svarīgi atcerēties, ka aukstā laikā tas jāuzklāj vismaz 45–60 min pirms iziešanas laukā.
Raksta turpinājumu par īpašajām procedūrām, kas piemērotas aukstajam laikam, lasiet žurnāla "ārsts.lv" 2017. gada janvāra numurā!
Portālā "ārsts.lv" publicēto rakstu pārpublicēšana iespējama tikai tādā gadījumā, ja ir norādīts raksta avots!