Pēteris Apinis
Apinis Pēteris
Ārsts, Latvijas Ārstu biedrības prezidents
Sertifikācija un specializācija
Veselības aprūpes vadības ārsts
Pieņemšanas laiki, vietas un reģistratūras kontakti

Latvijas Ārstu biedrība

Skolas iela 2, Rīga
Tālr.: 67220661

www.arstubiedriba.lv

Raksti no žurnāla

Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Slimnīcu biedrība ir iepazinusies ar Pasaules Bankas ekspertu apjomīgo pētījumu un ieteikumiem veselības aprūpes sistēmas stratēģijai prioritāro slimību jomā Latvijā un atzīst to par nekvalitatīvu. Pētījuma vērojama datu neatbilstība reālajai situācijai un dažos aspektoa nav analizēta privātā sektora līdzdalība medicīnas pakalpojumu sniegšanā.

Rīgā šobrīd viesojas un lekcijas lasa Viņa Svētība Tenzin Gjatco, ko visa pasaule pazīst kā Tibetas garīgo līderi četrpadsmito Dalai Lamu. Kā allaž, kad Dalai Lama viesojas kādā no Eiropas valstīm, oficiālās Ķīnas amatpersonas publiski izrāda savu nepatiku, bet čaklākie politiķi draudzīgā korītī piebalso oficiālajam negatīvajam Ķīnas viedoklim. Lielākoties tie ir politiķi, kas jau aizvesti vai cer tikt aizvesti ekskursijā uz Ķīnu. Šīs politiķu ekskursijas par politiskām vizītēm nevar uzskatīt– vienkārši Ķīna nesaprot tādus lielumus kā Latvijas iedzīvotāju skaits. 

Ārstiem un medicīnas iestādēm parakstīt līgumu par e– veselību pašreizējā redakcijā ir neiespējami. Līgumu, tāpat kā e– veselību ir radījuši cilvēki, kas dzīvo citā pasaulē un staigā ar galvu uz leju. Vai nu Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests cilvēciski pārstrādās līgumu un ārsti to labprāt parakstīs vai sistēma netiks iedzīvināta un nebūs arī nākamgada līgumu par primārās aprūpes finansējumu.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis par ārstu tālākizglītību, tās finansēšanas iespējām un nākotni

Lai gan veselības nozare publiskajā telpā izskan kā viena no politikas prioritātēm, neskaidrības par tālāko saglabājas. Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis sarunā ar Māri Zanderu sniedz savu redzējumu.

Pasaules Banka prezentējusi dokumentu, ko sauc par Pasaules Bankas atlīdzināmiem konsultāciju pakalpojumiem: „Atbalsts veselības sistēmas stratēģijas izstrādei attiecībā uz prioritārajām saslimšanām Latvijā”. Savu pētījumu par Latvijas veselības aprūpes sistēmu un savus ieteikumus. Viss pētījums ir pilns banālām faktoloģiskām kļūdām. Šo kļūdu ir tik daudz, ka praktiski nevar akceptēt pilnīgi neko no šī darba. Bet šis „pētījums” Latvijas valstij izmaksā 1,3 miljonus eiro.

Jaunas slimnieces nāve pēc aknu transplantācijas sacēlusi vētru sabiedriskajos medijos un sociālajos tīklos. Galvenais motīvs – valsts ir vainīga šīs jaunās sievietes nāvē, jo nav laikus nodrošinājusi viņai aknu transplantāciju.

Pēteris Apinis par donoriem un asins pārliešanu
Medicīna nedzīvo attālināti no politikas, ekonomikas, karadarbības, zinātnes, izglītības un sociālās jomas.

Vēlējos noskaidrot:

1. Vai Valsts kontroles veiktajiem secinājumiem var piekrist?

2. Kādi pasākumi, Jūsuprāt, ir nepieciešami, lai optimizētu ambulatorās veselības aprūpes sistēmu Latvijā?

3. Vai, Jūsuprāt, ambulatorās veselības aprūpes sistēmas kvalitāti ir iespējams uzlabot esošā finansējuma ietvaros?

Ceru, ka varēsiet sniegt atbildes uz iepriekšminētajiem jautājumiem.

Kustības ir kā dziedzeris, kas darbojas pret metabolo sindromu. Kustības uzlabo imūnsistēmu, samazina iespēju saslimt ar elpošanas un gremošanas slimībām un, galvenais, – samazina krūts vēža un resnās zarnas vēža attīstības iespēju.
Šis būs neliels stāstiņš par nacionālajiem resursiem, ierobežojumiem un par latvieša arhetipu
Iedomājieties zemeslodi kā komunālo dzīvokli! Ar savu paziņojumu izstāties no COP21– Apvienoto nāciju globālās siltumnīcas gāzu emisijas samazināšanas programmas ASV prezidents Donalds Tramps tā arī paziņoja– čurāšu kur gribēšu, šmucēšu un vemšu, kur sanāks, bet tīrīt netīrīšu.
Streika dēļ noteikti pazaudēsim daļu ģimenes ārstu, kas pāries strādāt privātajā sektorā.
Neapšaubāmi interesantākā atziņa par ministres Andas Čakšas rosību pusotra gada garumā bija: "vairāk neko neizdarīt nemaz nav iespējams", bet jādomā - kolēģis, kas to pauda, nebija informēts par Andas Čakšas panākumiem farmācijas jomā. Tiesa, viņam grūti nepiekrist attiecībā uz reformas plānu, kurā nav reformas, un veselības finansēšanas likumu, kurā nav nekā.
Ārsta dzīve nav tikai darbs, kaut dažkārt mēs dzīvojam darbā un strādājam mājās.
Latvijas Ārstu biedrības prezidents PĒTERIS APINIS: Nevis ģimenes ārsti ir vainīgi, ka sistēma nav efektīva, bet Veselības ministrija, kas visu medicīnu ir pārvērtusi papirokrātijā.
Latvijas Ārstu biedrības prezidenta PĒTERA APIŅA vēstule valsts amatpersonām par Rail Baltica projektā paredzēto pārmērīgu meža izciršanu
Teksts ir samunstruēts tā, ka liela daļa to vienkārši nesaprot, turklāt šo dokumentu var lasīt ļoti atšķirīgi.
Zāļu cenas pieaugs no Latvijas Veselības ministrijas neatkarīgu iemeslu dēļ (ES viltoto zāļu regulas/direktīvas ieviešana, paralēlais zāļu eksports/imports u.c.);