Aeroterapija
Aeroterapija - gaisa terapija, gaisa dziedniecība – ārstēšana un norūdīšanās, izmantojot āra gaisa iedarbību uz organismu; viens no klimatterapijas veidiem.
Galvenie ◊ veidi ir gaisa peldes, t.i., atsegta (neapģērbta) ķermeņa vai tā daļu pakļaušana svaiga gaisa iedarbībai un dažāda ilguma gulēšana svaigā gaisā atbilstoši gadalaikam apģērbtam vai apsegtam (silta sega, guļammaiss). Par ◊ veidiem uzskatāmas arī pastaigas svaigā gaisā, kuras veicina organisma fizisko attīstību un norūdīšanos.
Gaiss kairina ādas temperatūras receptorus, ◊ uzlabo elpošanu, pastiprina oksidēšanos, tonizē nervu sistēmu, asinsrites sistēmu, uzlabo miegu, ēstgribu, trenē termo-regulācijas mehānismu, palielina organisma noturību pret apkārtējās vides (temperatūras, mitruma, vēja u.c.) pārmaiņām.
Gaisa peldes var veikt jebkurā dienas laikā, ne agrāk kā stundu pēc ēšanas. ◊ ilgums ir no 5–10 minūtēm (sākumā) līdz 1–2 stundām kursa beigās. Jāņem vērā laikapstākļi, gaisa temperatūra, vēja ātrums, relatīvais mitrums. Šos datus apvieno ekvivalenti efektīvās temperatūras (EET) jēdzienā. Gaisa peldes labsajūtas zona ir 17–22 EET.