Vēža ārstēšana pieejama pasaulē pirmajā viroterapijas ekselences centrā

Viroterapija

“Oktobrī saņēmām aptuveni tūkstoš pieteikumu no cilvēkiem, kuri vēlas saņemt ārstēšanu ar onkolītisko vīrusu “RIGVR”, un pirmie pacienti jau gaida rindā,” klīnikas atklāšanas dienā otrdien, 23. februārī norādīja Jurģis Auziņš, Rigvir holdinga valdes priekšsēdētājs, RIGVR (Rīgas vīruss) atklājējas profesores Ainas Mucenieces mazdēls.

Viņš norāda, ka klīnika iemieso to veidolu, kādā vēža ārstēšanu bija iecerējusi A. Muceniece, taču līdz tam bijis jānoiet ilgs preparāta reģistrācijas ceļš. “Viroterapijas centra atklāšana atver durvis ne tikai uz jaunu pieeju vēža ārstēšanai, bet arī medicīnas tūrismam Latvijā, jo uz centru brauks ārstēties pacienti no visas pasaules,” norāda J. Auziņš.

 

Viroterapija ir vēža ārstēšana, izmantojot īpašu onkolītisku vīrusu, kurš spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgā audzēja šūnas. Viroterapijas centra izveidē investēti ap 500 000 eiro. Staptautiskā Viroterapijas Centra (SVC) pārstāvji informē, ka viroterapija ir saudzīga un droša vēža ārstēšanas metode, kas uzlabo pacienta dzīvildzi un dzīves kvalitāti. RIGVR ir pasaulē pirmais klīniskajā praksē ieviestais onkolītiskais vīruss, kuru 20. gadsimta sešdesmitajos gados atklāja profesore A. Muceniece.

 

Starptautiskais Viroterapijas Centrs (SVC) saviem pacientiem nodrošinās komplekso viroterapiju, diagnostiku, fizioterapiju, uztura terapiju, psihoterapeita konsultācijas, kā arī mūzikas un mākslas terapiju.

 

“Šī klīnika ir vēsturisks turpinājums Ainas Mucenieces radītajam Viroterapijas centram. SVC ir pirmais Viroterapijas ekselences centrs, kur pacientiem ir iespēja saņemt gan daudzgadīgu un pieredzējušu speciālistu palīdzību, gan arī papildterapijas, kas palīdz gūt augstākus terapeitiskos rezultātus,” sacīja Kintija Barloi, Starptautiskā Viroterapijas Centra valdes priekšsēdētāja.

 

Viņa atklāja, ka paredzamais kompleksās terapijas laiks būs 7-10 dienas, pēc kā ar pacientu tiks uzturēts kontakts, analizēts viņa veselības stāvoklis un sniegti padomi. Jaunizveidotajā klīnikā viroterapijas ārstēšanu vienlaikus spēj nodrošināt 10 līdz 12 cilvēkiem ar iespējām paplašināt darbību. SVC nodrošina ārstēšanos pacientiem no visas pasaules.

 

Kintija Barloi portālam “Ārsts.lv” norādīja, ka klīnikas galvenā mērķauditorija ir ārvalstu pacienti, taču arī pacientiem Latvijā viroterapija tāpat kā līdz šim būs pieejama SVC sadarbības klīnikā “Premium Medical”. Patlaban valsts kompensē minēto medikamentu tikai tiem pacientiem, kam pierādīta melanomas diagnoze.

Kristīna Putinceva