Projekts: Vēlos redzēt visu ar abām acīm

Atbalstīt seniorus

Pansionātos, aprūpes centros, vecoļaužu mājās mīt dažāda vecuma cilvēki un vairumā gadījumu tie ir vecāka gada gājuma. Viena no senioru problēmām ir labākas redzes jautājums. Cilvēki vēlas lasīt, rakstīt, nodarboties ar dažādiem rokdarbiem un tam visam nepieciešama laba redze.

Parasti notiek tā, ka tajā brīdī, kad tā kļūst par lielu problēmu, tad seniors par to iespējams pasaka personālam, citos gadījumos cilvēks samierinās ar esošo situāciju un pieņem to, kā faktu savā vecumā.

Būtu nepieciešams profilaktiski pārbaudīt redzi, sniegt profesionālu konsultāciju uz vietas centros par acu veselību, senioram jau esošajām brillēm un to piemērotību esošajai situācijai. Ja brilles vairs nav derīgas, tad izsniegt jaunu recepti, atbilstošu briļļu iegādei. Visi seniori nespēj tik pie ārstiem tādā apjomā, kā tas būtu nepieciešams šajā jautājumā, kā arī brilles nemaksā mazu naudiņu.

 Šāda "Labākas redzes diena" būtu milzīgs atbalsts šiem cilvēkiem.

   Aicinu atsaukties acu ārstus, ārstus rezidentus, kuri būtu gatavi paņemt savu "daktera čemodāniņu" un doties ciemos uz centriem profilases "ziedojuma" braucienā un tādā veidā atbalstīt seniorus. Veltīt vienu dienu (der arī brīvdienas) šim svētīgajam darbiņam. Ja esi gatavs labiem darbiem - sazinies ar NSUS biedrību!

    Būtu forši, ja Tu ikdienā strādātu kādā no Latvijas reģioniem, jo iespējams tieši šajā reģionā būtu nepieciešams Tavs labais darbiņš.

    NSUS biedrības paspārnē ir ap 40 centri, dažādos Latvijas novados un tajos ap 2000 cilvēku, kuriem šāds atbalsts būtu nepieciešams.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja
liga@nsus.lv26667444