Aicinām šizofrēnijas slimnieku tuviniekus uz semināru

Aicinām šizofrēnijas slimnieku tuviniekus uz semināru

4. aprīlī aicinām šizofrēnijas slimnieku tuviniekus uz semināru “Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju”

Šī gada 4. aprīlī, no plkst. 15.00 – 17.00 Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Konferenču zālē, Tvaika ielā 2, notiks seminārs “Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju” – 1. daļa. Šis bezmaksas seminārs notiks TIKAI klātienē un uz to aicinām šizofrēnijas pacientu tuviniekus. Semināra par šizofrēniju 2. daļa arī notiks aprīlī, bet par to informēsim vēlāk. Kā arī plašam lokam klausītāju rudenī būs iespējams noklausīties lekciju par sadzīvošanu ar šizofrēniju Zoom platformā un tā ierakstu mūs mājaslapā www.rpnc.lv sadaļā Pacientiem un tuviniekiem.

Šis seminārs veidots, lai atbalstītu pacientu piederīgos, jo psihiskās saslimšanas būtiski ietekmē ne tikai cilvēku, kas slimo, bet nereti maina arī līdzcilvēku dzīvi. To vadīs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs, psihiatrs Elmārs Tērauds. Lekcijā tiks stāstīts par šizofrēniskā spektra traucējumu dažādību- to simptomi un izpausmes, ko varam novērot ikdienā. Kā atpazīt vārdos neizteiktos lūgumus pēc palīdzības, kā palīdzēt. Lekcijā tiks skaidrotas arī mūsdienās efektīvākās ārstēšanas pieejas un psihiatriskās rehabilitācijas mērķi.

Šis ir otrais seminārs no cikla  “Iecietības formula: zināšanas un pieņemšana”, ko organizē RPNC Attīstības fonds un kas tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Semināri notiks no marta līdz novembrim un aptvers dažādas tēmas – par aizspriedumu mazināšanu; par to, kā veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju; par vecumdienām bez pārsteigumiem, sadzīvojot ar demenci; par dvēseli dziedinošu ainavu stresainā vidē un to, kā apkalpošanas nozaru uzņēmumu darbiniekiem veidot cieņpilnu attieksmi pret šādiem klientiem.

Seminārs 4. aprīlī notiks KLĀTIENĒ, un tas netiks ierakstīts ( lai šizofrēnijas slimnieku radinieki varētu justies brīvi šajā vidē un uzdot visus tiem interesējošos jautājumus) tādēļ lūdzam semināram reģistrēties līdz 3. aprīlim (ieskaitot), sūtot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru un epasta adresi uz info@rpnc.lv.

Vairāk informācijas par semināru ciklu: silva.bendrate@rpnc.lv.

Veidot piepilditu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju

 

Informāciju sagatavoja: Ilze Krūkle, VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs” Komunikācijas un klientu apkalpošanas daļas Komunikācijas speciāliste, Tel.29414078.