Ramona Bergfelde: Celulīts

Tas ir tipisks sieviešu hormonālā stāvokļa rezultāts.

Sieviešu un vīriešu saistaudu uzbūve un funkcionēšana atšķiras. Vīriešu miesas uzbūve ir lielāka nekā sievietēm, bet taukaudu daudzums mazāks (vidēji 28 miljardi tauku šūnu, sievietēm – 35 miljardi). Vīriešiem ir arī vairāk muskuļaudu un tas nozīmē, ka enerģijas patēriņš ir lielāks un tātad sadedzināmo taukaudu mazāk.

Atšķirīgs ir arī taukaudu izvietojums: vīriešiem tie vienmērīgāk sadalās pa visu ķermeni ar lielāku ap iekšējiem orgāniem uzkrāto (viscerālo) tauku īpatsvaru, sievietēm tauku daudzums palielinās galvenokārt sēžas – gūžu rajonā.

Arī zemādas audu slānis vīriešiem ir izturīgāks: blīvāks, funkcionē kompaktāk un tik viegli neizstiepjas. Tāpēc viņiem zemādas tauku slānī ir mazāk taukaudu, toties skaitliski vairāk, stiprākas un izvietojumā regulārākas ir saistaudu šķiedras (elastīns un kolagēna šķiedras).

Sieviešu saistaudu kvalitāte ir citāda. To stiprumu būtiski ietekmē iedzimtība, kas nosaka gan ādas tipu, gan arī no saistaudu stipruma atkarīgās noslieces (vēnu paplašināšanos, strijas, celulītu).

Ņemot vērā, ka taukaudu funkcionēšana ir atkarīga no hormonālās regulācijas, sievietēm jārēķinās ar vēl kādu mīnusu – sievišķie hormoni ar pārtiku uzņemtos lipīdus pārstrādā taukos un, ja to ir par daudz, tie uzkrājas organismā. Šis pirmatnējais fizioloģiskais mehānisms grūtniecības laikā, arī nepilnvērtīga uztura periodos, nodrošina augli ar nepieciešamo enerģiju.

Ar to izskaidrojams, ka celulīta rašanās lielākajai daļai sieviešu saistīta ar hormonālām pārmaiņām – aptuveni 20% sieviešu celulīts rodas grūtniecības laikā vai pēc dzemdībām, 30% - menopauzes periodā, 20% - lietojot hormonālās pretapaugļošanās tabletes. Iedzimtības un dzimumu atšķirības faktorus nav iespējams mainīt, toties iespējams izvairīties no citiem celulītu izraisošiem cēloņiem.

Par celulītu dēvē lokālu ķermeņa ādas rajonu, uz kura redzama nelīdzena, bedraina virsma.

Medicīniski, tas ir ķermeņa rajons ar vāju asinscirkuāciju, lēnu limfas atteci vai stāzi, palielinātām un pataloģiski pēc formas izmainītām tauku šūnām, šķidruma aizturi un pēc formas un sablīvētām izmainītām saistaudu šķiedrām.

Celulīts izraisa pārmaiņas vispirms tauku šūnās, tad to aptverošajā starpšūnu vielā un visbeidzot visā zemādas audu slānī.

Celulīts

Attēls: Kreisajā pus- āda ar celulītu, labajā pusē- vesela āda

Tātad vispirms kādā brīdī tiek izjaukts tauku šūnu fizioloģiskais līdzsvars. Šo šūnu vielmaiņas norisē izšķir divus paralēli notiekošus un ideālā gadījumā līdzsvarā esošus procesus:

*lipoģenēzi jeb gremošanas traktā uzsūkušos lipīdu pārveidošanos rezerves taukos;

*lipolīzi jeb tauku šūnās esošo triglicerīdu sašķelšanos glicerolā un brīvajās taukskābēs, kas nodrošina organisma dzīvības procesus.

Celulīta gadījumā netiek aktivizēti taukus šķeļošie enzīmi – lipāze, un lipolīze faaktiski nenotiek.

Tādēļ organismā tauki tikai uzkrājas, bet to izmantošana praktiski nenotiek, toties īpaši aktīvs kļūst enzīms  - fosfodiesterāzs, kas ietekmē triglicerīdu saglabājamību un bremzē jau tā minimālo lipolīzi.

Tauku šūnas sāk veidot mezglus – sākumā, salīpot no 30 līdz 100 šūnām, veidojas mikronoduļi (nodulus – latīņu valodā - mezgls), vēlāk, salīpot vairākiem simtiem tauku šūnu, veidojas makronoduļi.

Šo veidojumu dēļ zemādas audi sablīvējas grupās, kas pamazām kļūst redzami arī ārēji. Šo audu grupu starpā iespiestie kapilāri izskatās kā smilšu pulkstenis.

Ņemot vērā, ka to caurlaidība ir nosprostota, asins plazma lielā spiediena dēļ caur plāno kapilāra sieniņu, ko veido viena plakanu šūnu kārta – endotēlijs, difundē (iespiežas) apkārtējā starpšūnu telpā.

Kapilāros vairs nenotiek asins atplūde, tādēļ pastiprināti uzkrājas šūnu dzīvības procesu atkritumvielas, kas citādi būtu ar asinīm izvadītas ārā.

Šūnas, kuru dzīvības procesi jau tā ir traucēti, saņem aizvien mazāk skābekļa un citu barības vielu. Taukaudi izmirkst, un tajos notiekošo ķīmisko pārmaiņu dēļ, kļūst blīvi un cieti – rodas audu skleroze (sacietējums). Tauku krājumus no šādām vietām pat nepieciešamības gadījumā organisms vairs nevar izmantot (traucēta lipolīze, kapilāru disfunkcija un tā tālāk).

Atkarībā no celulīta pakāpes, ārstēšanas kurss var būt laika diapazonā no diviem līdz sešiem mēnešiem. Ļoti svarīga ir klienta līdzdarbošanās ķermeņa estētiskajās procedūrās, pareizi ievērojot visus ieteiktos nosacījumus par mājas darbiem un mājās lietojamo kosmētiku.

Celulīta rašanās cēloņi:

Iedzimtība - nav noslēpums, ka galvenais celulīta attīstības faktors ir ģenētisks. Tam ir pārmantota (paldies mammai!), etniska un rases predispozīcija (piemēram, arābietēm un latīņamerikānietēm). Liela nozīme ir konstitucionālajam figūras tipam, jo no tā atkarīga cilvēka nervu, endokrīnās un imūnās sistēmas reakcija uz dažādiem stresa faktoriem. Kā arī pārmantotam muskuļu vājumam, neelastīgiem saistaudiem, kas veicina sliktu asinscirkulāciju, limfostāzi kājās, uz gurniem un vēdera. To mainīt ir grūti, bet tāpēc vien celulīta ārstēšana nav neiespējama.

Hormonālie faktori - ļoti raksturīgi, ka sieviešu organismā celulīta attīstībā svarīga loma ir dzimumhormoniem, jo tie stimulē tauku šūnu attīstību un sekmē šķidruma aizturi organismā. Dzīves laikā hormonālā aktivitāte mainās, piemēram, dzimumbriedums, grūtniecība, menopauze, kas celulīta attīstību veicina vēl vairāk, jo sievišķo hormonu daudzums organismā ir lielāks nekā nepieciešams. Te vēl jāmin bēdīgi slavenā hormonālā kontracepcija, kas arī veicina celulīta attīstību.

Vaskulāras problēmas – ņemot vērā, ka celulīta gadījumā ir traucēta normāla asinsrite un limfas attece, tas var būt riska faktors venozās sistēmas bojājumiem, kas laikus neārstētās stadijās kļūst par vēnu varikozes un trombozes attīstības cēloņiem.

Stress - stresam ir izšķiroša nozīme celulīta attīstībā, jo tas var kļūt par celulīta rašanās cēloni vai arī saasināt jau esošo slimību, jo tiek traucēta mikrocirkulācija. Stresa laikā aktivizējas hipotalāma - hipofīzes apvidus un izmainās hormonālais mehānisms, kas ietekmē metabolismu. Stresa laikā izdalās adrenalīns, noradrenalīns un citi kateholamīni, kas iedarbojas uz taukaudiem tieši caur adipocītiem. Lai atbrīvotos no celulīta, nepieciešama efektīva stresa ārstēšana, izvēloties piemērotāko relaksācijas metodi.

Straujas svara svārstības - pēc straujas svara palielināšanās vai samazināšanās uz lielām ķermeņa virsmām iespējama celulīta rašanās. Tādēļ celulīts bieži novērojams grūtniecēm.

Nogurums - tas palielina muskuļu spriedzi, tādējādi tiek traucēta asinsrite un limfātiskā šķidruma cirkulācija. Mēs pārmērīgi noslogojam savu ķermeni, neļaujam tam pietiekami atpūsties.

Gremošanas traucējumi, nepareizs uzturs - slikti ēšanas paradumi, kur lielu uztura daļu ieņem tauki un cukurs, veicinot celulīta rašanos. Ļoti maz tiek lietotas šķiedrvielas. Lielākoties ir nepietiekams diennaktī izdzertā šķidruma daudzums. Var būt kūtra zarnu trakta darbība.

Smēķēšana un alkohola lietošana, jo samazina saistaudus spēcinošā C vitamīna uzsūkšanos, mazie kapilāri aizsprostojas un zemādas tauku slānī ievērojami samazinās skābekļa un citu nepieciešamo vielu uzkrājumi. Toties uzkrājas barības vielu atliekas, kas netiek izvadītas no audiem.

Dažādas iekšējo orgānu saslimšanas - var ietekmēt celulīta attīstību.

Dažādi sedatīvie vai stimulējošie preparāti, jo traucē normālai organisma vielmaiņai.

Kafija - jāatturas lietot lielos daudzumos, jo organismā rodas skābju pārpalikumi, kas kavē normālus metaboliskos procesus.

Mazkustīgs dzīvesveids - ietekmē mikrocirkulāciju.

Pārāk ciešs apģērbs - kā arī neērti apavi, kavē normālu mikrocirkulāciju. Jaunietēm vajadzētu atturēties no pārāk šauru džinsu valkāšanas, kas arī apgrūtina šo cirkulāciju.

Celulītam ir četras stadijas.

1. „Manekeņu stadija”: ādas virsma ir nelīdzena atsevišķos ķermeņa daļu rajonos un pamanāma vienīgi spēcīgā apgaismojumā.

2. Tūskas stadija: maz pamanāms ādas virsmas nelīdzenums, ko var labāk saskatīt, saņemot ādas kroku pirkstos.

3. Fibrosklerotiskā stadija: acīmredzami ādas negludumi, audu sablīvējumi, sāpes, kad pieskaras.

4. „Galifē stadija”: ļoti reti sastopama celulīta pakāpe ar izteiktiem, labi pamanāmiem liekiem tauku izgulsnējumiem, izteiktām iedobēm, smaguma sajūta kājās, liela tūska.

Palīdzēt var kompleksi

Lai atbrīvotos no celulīta, jāgatavojas nopietnai, ilgstošai un kompleksai ārstēšanai. Vispirms speciālists novērtēs celulīta pakāpi, kā arī, iespējams, ieteiks apmeklēt citus speciālistus, piemēram, ginekologu vai flebologu (nebūtu mērķtiecīgi uzsākt celulīta mazināšanu, ja pastāv aizdomas, ka vispirms jāārstē kāda ginekoloģiska saslimšana vai vēnu problēmas). Tāpat, iespējams, būs nepieciešamas endokrinologa (hormonālas problēmas), fizioterapeita (stājas vai mugurkaula problēmas), diētas ārsta vai dermatologa konsultācijas.

Mājasdarbi – procedūras, vingrojumi, diēta

Ja esi ieinteresēta gūt labus, noturīgus rezultātus, cīņa pret celulītu turpinās arī ārpus skaistumkopšanas klīnikas: jāpierod veikt pašmasāžu (veic masāžu pa sausu ādu ar birsti no dabīgajiem sariem vai sizāļu cimdiņu pirms dušas, tā uzlabojot asinsriti problēmzonās). Dušu beidz ar kontrastu (pamīšus vēsu un siltu ūdens strūklu), reizi vai divas nedēļā jālieto skurbis (pīlings), kā arī speciālista ieteiktie kosmētiskie līdzekļi. Nedrīkst aizmirst, ka celulīta veidošanos veicina mazkustīgums, tātad – jāvingro, jāsporto, jāpastaigājas – ieteicams noiet vismaz 10000 soļu dienā. Vienkārši sakot  – jācenšas kustēties!!!

Maldīgi uzskatīt, ka celulīts veidosies, ja daudz dzers šķidrumu. Tieši otrādi – šķidrums organismam ir ļoti vajadzīgs, vēlams  vismaz 30 ml ūdens uz kilogramu svara (ūdens, zaļā tēja, attīrošās tējas).

Jāatturas no produktiem, kas aiztur šķidruma izvadīšanu. Viens no tādiem ir sāls. Sāļi ēdieni (sālītas uzkodas - čipsi, riekstiņi, sālītas zivis) stimulē slāpes, taču sāls kavē šķidruma izvadīšanu. Uzskata, ka līdzīga iedarbība ir arī kafijai, tāpēc pirms vai pēc kafijas tasītes izdzeršanas iesaka izdzert glāzi ūdens.

Tāpat būtu ieteicams ar ķermeņa estētikas speciālistu pārrunāt jautājumus par ķermeni kopjošajiem līdzekļiem, jo, kas der draudzenei, ne vienmēr der jums. Pieejami gan drenējošie krēmi, gan taukus dedzinošie, gan ādas tonusu uzlabojošie līdzekļi.

Procedūras pret celulītu

LPG

  • Āda un vielmaiņa - endermoloģija uzlabo mikrocirkulāciju, pastiprina asinsriti un limfas atteci. Aktivizējas apmaiņas procesi, audi tiek piesātināti ar skābekli, notiek kolagēna un elastīna šķiedru atjaunošanās, novēršot ādas tonusa zudumu.
  • Tauku uzkrājumi un celulīts - paātrinās lipolīzes process, taukšūnas iztukšojas, manāmi samazinās zemādas taukaudu apjoms. Pateicoties limfodrenāžas efektam, tiek novērstas audu tūskas, samazinās fibrozes (sāpīga celulīta) simptomi.
  • Muskuļi - vienlaikus ar taukaudu sairšanu notiek aktīva muskuļu stimulācija - uzlabojas muskuļu tonuss.

“Vellashape” II un III

“VelaShape” procedūra apvieno infrasarkano starojumu un radiofrekvences enerģiju, ko pielāgojas atbilstoši risināmajai problēmai un zonai, kur procedūra tiek veikta. Tādējādi tā efektīvi sasilda gan virsējos, gan dziļos ādas slāņus, kā arī, uzlabojoties tauku šūnu vielmaiņai, efektīvi samazina ķermeņa apjomu. Procedūra atjauno ādas elasticitāti un, likvidējot taukaudus, vienlaikus ādu arī savelk un atjauno tās tvirtumu.  Tāpat tā uzlabo asins mikrocirkulāciju un veicina limfas atteci. Procedūru var izmantot gan vēdera, dibena, muguras, kakla un kāju, gan iekšējās un ārējās gurnu daļas zonai, kā arī ļenganai un brīvai augšdelmu un tvirtumu zaudējušas ceļu zonas ādai. “VelaShape” procedūras laikā kombinētā infrasarkano staru un radioviļņu enerģija iedarbojas gan uz ādas virsmu, gan nodrošina ādas un zemādas dziļo audu taukšūnu un fibrozo sieniņu karsēšanu. Tādējādi, iedarbojoties uz taukaudiem ar infrasarkanajiem stariem un radioviļņiem, to šūnas sakarst un tiek veicināta tauku šķelšanās, kā rezultātā samazinās taukšūnu apmērs. Savukārt sairušais materiāls tiek pārvietots uz limfmezgliem un izvadīts no organisma kā vielmaiņas galaprodukts. Ar radioviļņiem un infrasarkanajiem stariem tiek veicināta arī jaunu kolagēna šķiedru sintēze un kļūst stingrākas jau pastāvošās kolagēna šķiedras – tādējādi ļenganā āda kļūst stingrāka.

Pateicoties “Velashape” iekārtas tehniskajai uzbūvei, tā pati nosaka vajadzīgo enerģijas daudzumu, kas katram cilvēkam nepieciešams individuāli. Procedūra īpaši ieteicama cilvēkiem, kuriem, neraugoties uz diētas ievērošanu un sportiskajām aktivitātēm, neizdodas atbrīvoties no tauku slānīša uz vēdera. Šajā gadījumā efekts tiks iegūts jau pēc pirmās procedūras, samazinoties gan tauku slānim, gan savelkoties liekajai ādai.

Apstrādei paredzētajā zonā nedrīkst lietot ķermeņa kopšanas kosmētiku, kā arī divas dienas pirms procedūras nelietot asinis šķidrinošus medikamentus, piemēram, aspirīnu. Tāpat ieteicams atbrīvot ādu no liekā apmatojuma, taču, ja zonai, ko paredzēts apstrādāt ar “VelaShape” veikta kāda lāzerprocedūra, nedēļu jānogaida. Procedūras laikā ieteicams dzert daudz ūdens, lai veicinātu vielmaiņas galaproduktu izvadi no organisma.

Pēc procedūras apstrādātajās vietās var rasties siltuma sajūta, kas ir normāla organisma reakcija un var saglabāties līdz trim dienām. Tāpat var rasties nelieli zilumi vai ādas apsārtums.

Procedūru nedrīkst veikt:

  • grūtnieces (ar krūti barojošām māmiņām tā ir atļauta);
  • cilvēki, kuri sirgst ar cukura diabētu;
  • infekcijas slimību saasinājumu gadījumā;
  • cilvēki, kuri izmanto kardiostimulatorus;
  • cilvēki, kuriem diagnosticēta vēnu varikoze kāju zonā;
  • onkoloģisku slimību pacienti.

ONDA

“ONDA” mikroviļņu tehnoloģija (DEKA, Itālija) ir jauns un efektīvs risinājums cīņā ar ādas ļenganumu, celulītu un lokālām tauku nogulsnēm. Šī ir vienīgā ķermeņa skulpturēšanas sistēma, kas izmanto patentēto Coolwaves ® tehnoloģiju - īpašus 2,45 Hz mikroviļņus, kas selektīvi iedarbojas uz tauku šūnām līdz pat 1,2 centimetru dziļumā, neskarot apkārtējos audus, lai drošā un neinvazīvā veidā samazinātu lokalizētās tauku nogulsnes.

Maksimāla enerģija maksimālam rezultātam

80% Coolwaves® enerģijas iedarbojas tieši uz tauku šūnām. Tikai 20% siltumenerģijas skar ādas virsmu un, pateicoties dzesēšanas sistēmai, nerada diskomfortu.

Kursa ilgums

  • Procedūru kursa ilgums un intervāls starp procedūrām ir individuāls – tas atkarīgs no risināmās problēmas un apstrādes zonām. Vidējais kursa ilgums -  divas līdz trīs procedūras.
  • Procedūras efekts veidojas pakāpeniski, radot dabisku un noturīgu estētisko uzlabojumu.
  • Ilgstoša rezultāta iegūšanai “ONDA” procedūras ieteicams apvienot ar citām ķermeņa estētikas procedūrām – limfodrenāžu, vakuummasāžu, hidroprocedūrām, ietīšanas procedūrām, kā arī veselīgu dzīvesveidu.

EXILIS

 BTL Exilis Elite tehnoloģija garantē neinvazīvu sejas un ķermeņa konturēšanas un liftinga efektu bez skalpeļa, sāpēm un diskomforta.

Ilgnoturīgam skulpturējošam efektam procedūra apvieno radiofrekvences un ultraskaņas iedarbību. Exilis Elite risinājumu izmanto, lai efektīvi savilktu nokarenu ādu un izlīdzinātu grumbas, samazinātu tauku apjomu īpaši “spītīgās” ķermeņa zonās, kā arī petcelulīta terapijā.

Procedūras laikā zemādas audus silda +40 C līdz + 42 C temperatūrā līdz 2,5 centimetru dziļumam. Exilis Elite sistēma automātiski uzrauga un regulē procedūras temperatūru, nodrošinot maksimālu komforta līmeni.

  • Siltuma ietekmē tiek veicināta kolagēna un elastīna sintēze, kas savukārt veicina dabīgu ādas nostiepšanos.
  • Precīzi mērķētā siltuma iedarbība paātrina tauku sadalīšanos - tauku šūnu apjomam samazinoties, tauku slānis sarūk un samazina celulītu.

EMTONE

Aparātprocedūras ar EMTONE (“BTL Medical Technologies”, Čehija). EMTONE procedūras vienlaikus novērš celulīta radītos vizuālos defektus un tā rašanās cēloņus.

Inovatīvā tehnoloģija apvieno termālo (radiofrekvences) un mehānisko (akustisko) enerģiju, kas vienlaikus ļauj gan uzlabot ādas izskatu, gan sasniegt ilgnoturīgu efektu bez celulīta atjaunošanās.

Kā darbojas EMITONE?

EMTONE emitētā akustiskā enerģija ļauj radiofrekvencei (RF) iedarboties dziļi audos (līdz pat četriem centimetriem). Tādējādi tiek:

  • uzlabota kolagēna un elastīna sintēze – tonusu zaudējusī āda dabīgi savelkas;
  • veicināta asinsrite – audiem piegādātas nepieciešamās barības vielas un skābeklis, uzlabojot ādas stāvokli;
  • aktivizēta limfātiskā sistēma – veicināta liekā šķidruma, audu vielmaiņas galaproduktu un tauku šūnu satura izvadīšana no organisma.

Šo procesu rezultātā samazinās tauku depozīts, uzlabojas kolagēna šķiedru kvalitāte, atjaunojas ādas elastība, palielinās asins plūsma un atkritumvielu izvadīšana no starpšūnu telpas. Procedūra izjūtu ziņā līdzinās karsto akmeņu masāžai, ir jūtams siltums un intensīvas vibrācijas, kas nerada diskomfortu.

Priekšrocības, veicot procedūras ar EMITONE:

  • celulīta cēloņu novēršana un ādu savelkoša iedarbība vienlaikus;
  • piemērots visiem ķermeņa un ādas tipiem;
  • īsāks procedūru kurss, iespaidīgāks efekts.

Procedūru kursa ilgums:

EMTONE procedūru kursa intensitāte un ilgums atkarīgs no konstatētās celulīta pakāpes. Lai samazinātu celulītu par vienu līdz divām pakāpēm, nepieciešamas vidēji sešas procedūras vienu – divas reizes nedēļā. Procedūras iedarbība ir pakāpeniska un noturīga. Vizuālie uzlabojumi redzami jau pēc pirmajām procedūrām, bet pilnvērtīgs efekts novērtējams pēc trim mēnešiem. EMTONE procedūru rezultāti var turpināt uzlaboties līdz pat sešiem mēnešiem pēc procedūru kursa beigām. Vienas procedūras laikā iespējams apstrādāt sešas līdz astoņas zonas. Vienas zonas apstrādes laiks ir aptuveni 12 minūtes. Zonas, ko var apstrādāt:

  • sēža;
  • ciskas (aizmugure, priekšpuse);
  • galifē zona;
  • vēders;
  • sāni (“mīlas rokturīši”);
  • augšdelma iekšpuses (“peļu vēderiņi”).

ENDOSPHERA

Ļauj efektīvi risināt vairākas estētiskas problēmas dažādās ķermeņa zonās! Endosphères Therapy® (Fenix Group, Itālija) tehnoloģija sastāv no 55 rotējošām silikona sfērām, kas rada zemas frekvences vibrācijas. Procedūru laikā izmanto mikrovibrāciju kompresīvo terapiju, kas rada limfodrenējošu, tonizējošu efektu. Ensdosfēras procedūras efektivitāte  ir pierādīta vairākos klīniskajos pētījumos.

Cīņa ar celulītu

Endosfēras mehāniskās kustības dziļi iedarbojas uz audiem, ietekmējot galvenos celulīta rašanās iemeslus - tauku šūnu hipertrofiju un ūdens aizturi. Endosfēras procedūra uzlabo asinsriti un izlīdzina celulīta skartos audus – rezultātā tiek atjaunota normāla audu vielmaiņa, limfas plūsma un samazināts “apelsīna mizas” efekts.

Spītīgie tauku spilventiņi

Endosfēras procedūra ļauj skulpturēt tās ķermeņa zonas, kur mēdz uzkrāties īpaši “spītīgas” tauku rezerves. Tauku šūnu apjoms samazinās, un tiek iegūtas harmoniskas silueta līnijas. Procedūru iespējams pielāgot dažādām ķermeņa zonām.

Ādas tvirtuma atjaunošana

Ādas tvirtums visbiežāk jāuzlabo pēc grūtniecības, straujas liekā svara zaudēšanas, novecošanās radīto izmaiņu dēļ. Endosfēras saudzīgi tonizē ādu, uzlabo asinscirkulāciju, kas, savukārt, veicina dabīgos audu atjaunošanās un vielmaiņas procesus. Rezultātā uzlabojas ādas turgors, krāsa un tekstūra.

Smaguma sajūta kājās

Smaguma un pietūkuma sajūta kājās rodas traucētas asins un limfas cirkulācijas rezultātā. Palielināts asiņu daudzums ekstremitātēs rada diskomforta sajūtu. Endosfēras kompresīvās mikrovibrācijas normalizē asinsriti un limfas plūsmu – smaguma sajūta pazūd, profilaktiski tiek uzlabots arī kāju vēnu stāvoklis.

Endosfēras procedūras:

  • veicina limfas atteci;
  • samazina celulītu un “apelsīna miziņas” efektu;
  • uzlabo silueta kontūras;
  • tonizē muskuļus;
  • uzlabo venozo asinscirkulāciju.

X-Wave triecienviļņu terapija

triecienviļņu terapija

Triecienviļņu terapijas efektivitāti zinātniski pierādīja jau vairāk nekā pirms 30 gadiem. Procedūras ar BTL X-WAVE triecienviļņu spēku izmanto efektīvai cīņai ar celulītu, ķermeņa skulpturēšanai un ādas tonusa atjaunošanai.

  • X-Wave procedūras ietekmē samazinās tauku šūnu apjoms – šūnas membrāna kļūst caurlaidīgāka, atbrīvojot tajās esošos lipīdus un audu vielmaiņas ceļā tos izvadot no organisma.
  • Triecienviļņu dziļā iedarbība stimulē mikrocirkulāciju un audu apgādi ar skābekli – uzlabojas asins un limfas cirkulācija un mazināta tūska.
  • Triecienviļņi stimulē kolagēna sintēzi, kas atjauno ādu un tās tonusu.

Triecienviļņa terapija piemērota jebkurā vecumā, jebkuram ādas tipam.

X-Wave procedūru pielietojums:

  • efektīva pretcelulīta terapija (I līdz IV stadija);
  • tauku šūnu apjoma samazināšana;
  • striju un rētu samazināšana;
  • vecuma izmaiņu skartas ādas atjaunošana;
  • ādas tonusa atjaunošana un nostiprināšana;
  • tūskas mazināšana;
  • muskuļu tonusa uzlabošana;
  • atjaunojoša terapija pēc liposakcijas.

Zemūdens masāža

zemūdens mašāža

Zemūdens masāžu veic speciāli pielāgotā medicīniskā vannā, ar zemūdens strūklu masējot ķermeņa problēmzonas. Procedūra ļauj dziļi iedarboties uz saistaudiem, muskuļiem un locītavām, un tās laikā tiek veicināta audu apgāde ar skābekli, labvēlīgi ietekmēta sirds un asinsvadu sistēma, kā arī mazināts muskulatūras sasprindzinājums un sāpes. Zemūdens masāža padara arī mazāk redzamas strijas, novērš jaunu veidošanos un mazina celulītu, veicina audu un saišu elastību un palīdz pret saistaudu vājumu, uzlabojot ādas apasiņošanu un muskuļu tonusu. Procedūras ilgums ir vidēji četrdesmit minūtes, un to ieteicams veikt kursa veidā aptuveni divas reizes nedēļā vismaz divus mēnešus.

Šarko (skotu) duša

Šarko duša

Procedūras laikā ķermeņa masāžu veic ar divām augsta spiediena kontrastējoša ūdens strūklām. Tās laikā cilvēks atrodas aptuveni četru metru attālumā no dušas iekārtas. Procedūras sākumā dušas strūklas virza uz ķermeņa mugurpusi, mērķējot ūdens strūklu augšup pa kājām, muguru un rokām. Pēc tam masē ķermeņa priekšpusi un sānus. Procedūras laikā maina gan strūklas spiedienu, gan ūdens temperatūru. Dušu sāk ar silta un noslēdz ar vēsa ūdens strūklu, temperatūru procedūras laikā mainot četras līdz sešas reizes. Tā tonizē ādu un saistaudus, mazina celulītu, veicina asinsriti un limfas atteci, uzlabo vielmaiņu, mazina tūsku, stiprina sirds un asinsvadu sistēmu, normalizē asinsspiedienu, vienlaikus arī labvēlīgi iedarbojoties uz  centrālo nervu sistēmu. Šarko duša uzlabo arī vielmaiņas darbību, palīdz mazināt ķermeņa svaru un apjomu. Procedūras ilgst piecpadsmit minūtes. To ieteicams veikt kursa veidā divas līdz trīs nedēļas, kopumā veicot piecpadsmit līdz divdesmit procedūru.

Ietīšanas procedūras

ietīšanās procedūras

Ādas tvirtumu palīdz uzturēt arī ietīšanas procedūras. To laikā ādai uzklāj dažādus preparātus, piemēram, jūras aļģes, gēlus vai mālus, kas satur ādas skaistumam un veselībai nepieciešamos mikroelementus. Ietīšanas termiskā iedarbība uzlabo asinsriti un aktivizē sviedru un tauku dziedzeru darbību, mazinot celulītu un tauku slāni.  Ietīšanas procedūras palīdz arī elastību zaudējušai ādai ātrāk atgūt tonusu, novērš tūsku, atbrīvojot audus no liekā šķidruma.

 

Celulīts – fibrosklerotiska edematoza panikulopātija.

 ( F.E.P.) – atbilstoši itāļu speciālistu definīcijai.

Celulīts  - beziekaisuma iekšējo audu distrofija, ko izraisa vielmaiņas traucējumi. (DNITC) – atbilstoši franču speciālistu definīcijai.

Ramona Bergfelde

Ķermeņa estētikas speciāliste
“Anti-Age Institūts”,
tālr.: 29128008

Foto: Shutterstock

Raksts publicēts „Ārsts.lv” 2023. gada augusta numurā!

Portālā "Ārsts.lv" publicēto rakstu pārpublicēšana iespējama tikai, saskaņojot ar portāla redakciju!