Kristīne Briede: Dzīves pamatā – kustības

Steidzīgajā dzīves ritmā cilvēkiem nereti pietrūkst laika parūpēties par savu veselību un nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas var būt iemesls sliktai pašsajūtai un dažādu slimību sākumam. Laikus un profilaktiski parūpējoties par savu veselību var mazināt traumu un saslimšanu risku. Tieši tāpēc Capital Clinic Riga, rūpējoties par savu pacientu pašsajūtu, ir atvērusi jaunu, mūsdienīga koncepta rehabilitācijas nodaļu. Jaunajā nodaļā strādā augsti kvalificēti speciālisti, kas nodrošina plašu rehabilitācijas, fizioterapijas un fitnesa pakalpojumu klāstu. Speciālistu darbs ir vērsts uz individuālu pieeju katram pacientam, lai nodrošinātu augstas kvalitātes rehabilitācijas pakalpojumus un ārstēšanas procesā pēc iespējas efektīvāku mērķu sasniegšanu. Nodaļā ir pieejams pats jaunākais fizioterapijas aprīkojums, un nodaļas telpās valda patīkama gaisotne.

Rehabilitācijas nodaļā ir plaši pārstāvēta zinošu un pieredzējušu profesionāļu komanda, kuras sastāvā darbojas tādi speciālisti kā ģimenes un sporta ārsts, neirologs, uztura speciālists, psihologs, osteopātijas speciālists un fizioterapeiti. Speciālistu konsultāciju laikā, balstoties uz pacienta vajadzībām, tiek izstrādāts katram pacientam individuāls ārstēšanas plāns un rekomendēti nepieciešamie ārstēšanas pakalpojumi. Speciālistu kvalifikācija un specializēšanās nodrošina plašu pakalpojumu klāstu visu vecumu pacientiem.

Rehabilitācijas nodaļā ir atvērta tipa fizioterapijas zāle, kurā atrodas vingrošanas zona un Red Cord vingrošanas iekārtas, vingrošanas zāle, kas paredzēta grupu nodarbībām, fitnesa zona un speciālistu kabineti. Capital Clinic Riga pakalpojumu klāstā ir:

  • fizioterapeita un ārstu konsultācijas;
  • individuāla rehabilitācijas plāna izstrāde;
  • slinga terapija, izmantojot Red Cord sistēmu;
  • ārstnieciskās, sporta un relaksējošās masāžas;
  • medicīniskā teipošana;
  • fizikālā terapija;
  • individuāla un grupu ārstnieciskā vingrošana.

Ārstnieciskā vingrošana ir kustību terapija fizioterapeita vadībā, kuras mērķis ir uzlabot muskuloskeletālo funkciju, ārstēt kādu slimību vai saglabāt veselību un kustību kvalitāti. Tās intensitāte un specifika tiek piemērota individuāli katra pacienta vajadzībām.

Grupu nodarbības tiek piedāvātas līdz pieciem cilvēkiem, saglabājot individuālo pieeju katram pacientam. Tiek piedāvātas pilates, veselas muguras grupa, strong core (spēcīgs rumpis), augstas intensitātes treniņš, cīņas aerobika un vingrošana senioriem, nodrošinot daudzveidīgu piedāvājumu ikvienam pacientam.

Ārstnieciskās vingrošanas nodarbības Vesela mugura

Vidējas intensitātes vingrinājumu komplekss, kurā iekļauti galvenokārt vingrojumi muguras jeb rumpja korsetes stiprināšanai ar mērķi mazināt muguras sāpes vai uzlabot stabilitāti šajā zonā, kas mazina risku iegūt muguras sāpes. Uz nodarbībām laipni aicināti gan klienti, kam ir muguras sāpes, gan tie, kas vēlas uzlabot savu fizisko sagatavotību. Vingrinājumu laikā tiek izmantotas arī palīgierīces (bumbas, hanteles u.c.).

Pilates

Īpaši izstrādāta programma, kas ir droša un saudzējoša mugurkaulam un locītavām. Vācijā dzimušais grieķu izcelsmes zinātnieks J. H. Pilatess sākotnēji šo programmu izstrādāja kā rehabilitācijas vingrojumu kompleksu profesionālajiem dejotājiem. Nodarbībās ir apvienoti unikāli jogas, stiepšanās un spēka vingrojumu elementi, kas ātrāk par citiem fitnesa veidiem palīdz iegūt un nostiprināt ideālu figūru.

Funkcionālie treniņi

Maināmas intensitātes dinamiski treniņi, kuros tiek attīstīts spēks, līdzsvars, izturība, dziļā muskulatūra, veiklība, kā arī tiek stiprināta kardiovaskulārā sistēma. Nodarbība iespējama arī apļa treniņa formā ar noteiktu laiku katrā vingrojumu izpildījumu sekcijā. Treniņa laikā tiek izmantots dažādu veidu inventārs, kā arī cilvēka paša ķermeņa svars.

Cīņas aerobika

Augstas intensitātes slodzes nodarbības, kuru galvenais mērķis ir uzlabot un nostiprināt sirds un asinsvadu sistēmas funkcionālo stāvokli, kā arī muskuļu spēka izturību. Aerobikas pirmajā daļā ietilpst vingrinājumi ar cīņas paņēmieniem, stāvot kājās, bez lēcienu elementiem. Otrajā daļā seko vingrinājumi, kas tiek izpildīti guļus un četrrāpus pozīcijā. Trešā ir stiepjošo vingrinājumu un atsildīšanās daļa. Vingrinājumi ir simetriski, lai veicinātu pareizas stājas veidošanos vai uzturēšanu. Cīņas elementu izpilde aerobikas laikā var palīdzēt atbrīvoties no ikdienā uzkrātā stresa. Daudzu vingrinājumu mērķis ir uzlabot rumpja aktīvo stabilitāti, kā arī mūsdienās populāro rumpja (core) muskulatūras spēku.

Strong core (spēcīgs rumpis)

Nodarbību laikā uzsvars tiek likts uz tā sauktās ķermeņa korsetes stiprināšanu – vēdera, muguras, sānu un dziļās muskulatūras attīstīšanu. Tiek izpildīti spēka un izturības vingrojumi ar paša ķermeņa svaru vai inventāru. Svarīgākais ir pareiza vingrojumu izpilde.

Ārstnieciskā vingrošana grūtniecēm

Specifiskas vingrošanas nodarbība sievietēm grūtniecības laikā (sākot ar 12. grūtniecības nedēļu). Tā ir nelielas slodzes relaksējoša sagatavošanās dzemdībām, kas ietver vingrinājumus to muskuļu nostiprināšanai, kuri iesaistīti dzemdību norisē (tas palīdz novērst muguras sāpes, varikozu vēnu veidošanos, nepatīkamas sajūtas iegurnī), kā arī elpošanas vingrinājumus un relaksācijas paņēmienus, dzemdību pozas un pašmasāžu.

Slinga terapija

Slinga terapija ir iespēja sniegt savam ķermenim veselīgu tonusu individuālās nodarbībās kopā ar fizioterapeitu. Tā ir viena no iedarbīgākajām fizioterapijas metodēm dziļās muskulatūras stiprināšanai, mugurkaula un ķermeņa stabilizēšanai, kā arī muskuļu spēka treniņam.

Slinga terapija ir unikāla alternatīva nodarbībām trenažieru zālē vai aerobikas vingrinājumiem, turklāt notiek individuāli fizioterapeita vadībā pēc individuāla plāna. Tā apvieno aktīvu treniņu un mūsdienīgas rehabilitācijas metodes. Galvenais mērķis ir panākt pastāvīgu kustību un balsta aparāta trenētību.

Osteopātija

Capital Clinic Riga ir vienīgā klīnika Baltijā, kas nodrošina augsti kvalificēta osteopātijas speciālista darbu, lietojot augstāko medicīnas tehnoloģiju sasniegumu –terapeitisko iekārtu Manuthera 242. Kušete ir izmantojama manipulāciju un terapijas veikšanai, kā arī pacienta mobilizācijas nolūkos. Speciālistiem tā nodrošina ideālus darba apstākļus, savukārt pacientiem sniedz vislabākos diagnostikas un terapijas rezultātus.

Fizikālā terapija

Rehabilitācijas nodaļā tiek piedāvāts plašs fizikālās terapijas metožu klāsts: magnētterapija, ultraskaņa, lāzerterapija un transkutānā elektroneirostimulācija. Fizikālā terapija tiek izmantota, lai mazinātu sāpes un iekaisuma procesus organismā, uzlabotu audu reģenerācijas un uzsūkšanās procesus, mazinātu tūsku un nostiprinātu saistaudus un paplašinātu asinsvadus. Fizikālā terapija tiek kombinēta ar fizioterapijas metodēm, lai kompleksi iedarbotos uz konkrētu slimību.

Kustības ir dzīves pamatā. Un, ja tās ir pareizas, profilaktiskas un ilglaicīgas, tad ar augsti kvalificētu speciālistu palīdzību mēs varam jums palīdzēt justies labāk, kļūt spēcīgākiem un veselākiem.

Rakstu lasiet arī „ārsts.lv” 2018. gada jūnija numurā!
Portālā "ārsts.lv" publicēto rakstu pārpublicēšana iespējama tikai tādā gadījumā, ja ir norādīts raksta avots!