Kaspars Feldmanis: Vīrietis un plastikas ķirurģija

Runājot par tendencēm plastikas ķirurģijā, protams, jāatzīst, ka gadu gaitā būtiski palielinājies klientu vīriešu skaits. Tas ir saistīts ar daudziem faktoriem, piemēram, jauneklīgāks izskats ceļ viņu pašapziņu. Biznesa etiķete pieprasa vīrietim vienmēr būt formā, labi izskatīties, turklāt biznesa pārstāvju finansiālais stāvoklis ļauj viņiem veikt dažādas skaistuma procedūras.

Populārākās procedūras

Viena no pieprasītākajām ir sejas plastikas operācija. Tā var būt ausu, deguna operācija, sejas ovāla nostiepšana vai plakstiņu operācija. Blefaroplastika ir acu plakstiņu korekcija, kuras laikā tiek likvidēts plakstiņu liekās ādas noslīdējums (ptoze), kā arī maisiņi zem acīm un tauku trūces. Operācijas mērķis ir likvidēt ādas novecošanās un gravitācijas ietekmē radušos plakstiņu ādas noslīdējumus. Problēma var skart gan augšējo, gan apakšējo plakstiņu. Augšējā plakstiņa pārkāršanos un maisiņus zem acīm var ietekmēt ģenētika. Operācijas laikā ap acīm likvidē lieko ādu, pacientam vairs nav saguruša cilvēka izskats. Jāpiebilst, ka pēc plakstiņu operācijas klienti ar savu izskatu ir ļoti apmierināti, jo viņi izskatās jaunāki.

Pie sejas plastikas operācijām jāmin arī ausu korekcija atļukušu ausu gadījumā. Savukārt deguna plastiku vīrieši lūdz veikt, ja jaunībā guvuši traumas sportojot vai vētrainā dzīvesveidā.

Jāpiebilst, ka vīrieši nav tā pacientu grupa, kas vēlas kardināli mainīt savu izskatu, tomēr šad tad parādās kāds drosminieks, kas piesakās uz sejas ādas nostiepšanas operāciju (face lift).

Arvien vairāk vīriešu nāk uz sejas procedūrām, injekcijām, kas to sejas padara jaunākas bez skalpeļa palīdzības. Uz to viņus pamudina mīļotās sievietes, jo daudzas viņus iedrošina ar savu paraugu.

Tauku atsūkšana un ādas nostiepšana

Mūsu laikmetā, kad tik populārs ir fitness un veselīgs dzīvesveids, ļoti lielu popularitāti ir guvusi tauku atsūkšanas procedūra. Sevišķi pēc 3D lipo ēras parādīšanās skaistumkopšanas nozarē. Modernā iekārta – jaunākās paaudzes 3D liposakcijas aparāts ar infraskaņu – ļauj pacientam atbrīvoties no liekajiem taukiem daudz efektīvāk.

Operācija norit datorizēti. Uz ekrāna ir redzams gan ievadītā šķīduma, gan atsūkto tauku daudzums. Atkarībā no apstrādājamās zonas tiek kontrolēta jauda, ko var mainīt. Uz augšstilbiem var strādāt ar lielāku jaudu, bet sejas daļā, piemēram, pazodē, – ar mazāku. Tauku šķelšanas procedūru papildina zemas frekvences infraskaņa, kuras ietekmē izdalās endorfīni – labsajūtas hormoni, kas padara tauku atsūkšanu ne tikai nesāpīgu, bet pat patīkamu. Pacientam rodas kutinoša sajūta.

Šo metodi var efektīvi lietot jebkurā ķermeņa zonā, kur nepieciešams likvidēt tauku spilventiņus. Visbiežāk vīrieši sūdzas par tauku nogulsnējumiem uz vēdera un sāniem. Ar to var likvidēt lieko tauku slāni uz augšstilbiem, ap ceļgaliem, panākt slaidākas potītes un apakšstilbus. Tā palīdz likvidēt nokarenos maisiņus, kas veidojas pie padusēm, kā arī samazināt krūšu aptaukošanos vīriešiem. Jaunā metode ir ideāli piemērota arī sejai. Āda pēc operācijas ļoti labi saraujas, kļūst elastīga un efekts ir kā pēc sejas liftinga operācijas.

Procedūra tiek veikta ātri, bez sāpēm, efektīvi, ar mazāku rehabilitācijas periodu nekā iepriekš un galvenais – bez pilnas anestēzijas (narkozes). Tas nozīmē, ka pacientam nav jāpaliek pa nakti klīnikā, nav komplikāciju, kādas varētu rasties pēc narkozes, un nākamajā dienā viņš var droši doties savās darba gaitās.

Foto: Shutterstock

Rakstu lasiet arī „Ārsts.lv” 2020. gada jūnija numurā!

Portālā "Ārsts.lv" publicēto rakstu pārpublicēšana iespējama tikai, saskaņojot ar portāla redakciju!