Traumatoloģijā specializētās slimnīcas piepildās ar pacientiem.

Traumatoloģijā specializētās slimnīcas piepildās ar pacientiem.

Mainoties laikapstākļiem, palielinās kritienu un traumatisma risks. Gan labā, gan kreisā Daugavas krastā lokalizētās traumatoloģijā specializētās slimnīcas izjūt pacientu skaita pieaugumu, kuri guvuši ielas traumas paslīdot. Traumatologi, ortopēdi vērš uzmanību piesardzības pasākumiem.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozēm šonedēļ gaidāma mainīga gaisa temperatūra, kā rezultātā daudzviet gaidāms atkusnis un ielu, ietvju, kā arī ceļu apledošana. Iedzīvotājiem jābūt gataviem apgrūtinātām pārvietošanās iespējām.

Pārdaugavā bāzētās traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās Rīgas 2. slimnīcas traumpunktā ik dienu tiek uzņemti vidēji 20 - 25 pacienti ar dažādiem tipiskiem ekstremitāšu lūzumiem, no kuriem vidēji divi cietušie tiek stacionēti.

Savukārt Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) ir lielākais šīs nozares veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs valstī. Ik dienu šīs slimnīcas traumpunktā neatliekamā palīdzība tiek sniegta vidēji 90 pacientiem ar ambulatorām traumām un vairāki desmiti tiek stacionēti turpmākai ķirurģiskai ārstēšanai pēc kaulu lūzumiem.

“Paslīdot un krītot ziemas periodā, visbiežāk tiek gūti apakšstilba un apakšdelma lūzumi, bieži pacientiem ir nopietni ribu vai muguras sasitumi. Lai sevi pasargātu, aicinām ievērot vairākus priekšnosacījumus, kas ietver ziemas sezonai piemērotu apavu un apģērba izvēli, kā arī izvairīšanos no slideniem ceļa posmiem. Mēs esam mobilizējušies situācijai, lai ikvienam sniegtu palīdzību,” komentē Rīgas 2. slimnīcas Ārstniecības daļas vadītājs, traumatologs, ortopēds dr. Jānis Keselis.

“Pēc mūsu novērojumiem ziemā būtiskākā nozīme ir apavu izvēlei,” apgalvo TOS galvenais ārsts dr. Uģis Zariņš. “Visbiežāk šādam laikam raksturīgus potīšu lūzumus gūst sievietes, kuru ziemas apaviem ir paaugstināts papēdis.”

Padomi staigāšanai ziemā: samaziniet kritiena risku

  • lai saglabātu līdzsvaru, neturiet rokas kabatās;
  • ejiet  pingvīna gaitā – staigājiet lēni, sperot mazus soļus, tā saglabājot stabilitāti uz ledus;
  • velciet stabilus, atbilstoša izmēra apavus ar neslīdošu zoli, papildus varat uzlikt radzes saķeres uzlabošanai;
  • pārvietojoties neliecieties uz priekšu;
  • ja izmantojat spieķi vai kādu tehnisko palīglīdzekli, aprīkojiet to ar ziemas pretslīdes radzi;
  • ja vien ir iespējams, apejiet slidenos posmus;
  • kāpjot pa trepēm, uz pakāpiena novietojiet pilnu pēdu un pieturieties pie margām;
  • lai nezaudētu līdzsvaru, izvairieties no smagu priekšmetu nešanas, ja iespējams, izmantojiet mugursomu, lai rokas būtu brīvas.

Jo īpaši piesardzīgiem jābūt riska grupā esošajiem iedzīvotājiem, piemēram, senioriem, grūtniecēm, kuriem ieteicams izvairīties no pārvietošanās pa slideniem segumiem.

Ja pēc kritiena nav iespējams piecelties un pārvietoties, tad ieteicams zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.

---

Par Rīgas 2. slimnīcu

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir vienīgā ārstniecības iestāde Daugavas kreisajā krastā, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstēšanu dažādām kaulu un locītavu slimībām.

Par Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu

VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” ir specializēta ārstniecības iestāde, kas sniedz augsti kvalificētu ārstniecības pakalpojumu primāru un sekundāru palīdzību skeleta traumu gadījumos, kompli­cētu traumu seku novēršanā, veic ortopēdiskas un rekonstruktīvas operācijas dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos. Ar savu sniegumu un specifisko pakalpojumu nodrošinājumu Slimnīca ir veselības aprūpes nozares vadošā ārstniecības iestāde Latvijā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Brigita Zutere

SIA “Rīgas 2. slimnīca”

mārketinga un komunikācijas speciāliste

e-pasts: brigita.zutere@slimnica.lv

tālrunis: +371 29197430 | +371 661 557 80

 

Elīna Tolokonceva

VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca”

projektu vadītāja

e-pasts: elina.tolokonceva@tos.lv

tālrunis: +371 67 399 285

 

Foto: pexels.com