Austrumu slimnīcā notiks bezmaksas vingrošanas nodarbības fizioterapeita vadībā

aslimnīca

Atzīmējot Pasaules fizioterapijas dienu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika no 17. līdz 24. septembrim aicina uz bezmaksas vingrošanas nodarbībām kopā ar fizioterapeitu.

Ik gadu 8. septembrī atzīmē Pasaules fizioterapijas dienu, kuras mērķis ir, piedāvājot dažādas bezmaksas aktivitātes, izglītot sabiedrību par fizioterapijas nozīmi un iepazīstināt ar tās sniegtajām iespējām. Šogad Pasaules Fizioterapeitu asociācija, atzīmējot šo dienu, vēlas pievērst sabiedrības uzmanību ciešajai saiknei starp fizisko un psihisko veselību.

“Ir pierādīts, ka mazkustīgs dzīvesveids veicina trauksmes un depresijas attīstību, kas mūsdienās skar ļoti daudzus. Ja cilvēks vingro un kustas, emocionāli jūtas labāk. Ne velti latviešiem ir teiciens – veselā miesā vesels gars!” skaidro Rehabilitācijas klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Illa Mihejeva.

Tāpēc laika posmā no 17. līdz 24. septembrim Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnika aicina bez maksas izmēģināt grupu vingrošanas nodarbības kopā ar fizioterapeitu.  

“Vingrošanas nodarbības ir piemērotas praktiski jebkura vecuma, miesasbūves un fiziskās sagatavotības cilvēkiem,” stāsta Rehabilitācijas klīnikas vecākā funkcionālā speciāliste Ilze Tereško. “Nodarbību laikā veicam ārstnieciskos vingrojumus, saudzīgā veidā nostiprinot ķermeņa muskulatūru. Vingrojumi mazina spriedzi un trauksmi, uzlabo garastāvokli. Ar to palīdzību tiek trenēta līdzsvara sajūta un koordinācija. Tas viss kopumā uzlabo darba spējas un dzīves kvalitāti.”

Piedalīties bezmaksas vingrošanas nodarbībās būs iespējams gan stacionārā “Gaiļezers” (Hipokrāta iela 2), gan stacionārā “Biķernieki” (Lielvārdes iela 68). Izmēģinājuma nodarbībai var pieteikties, zvanot pa tālruni 67042950 (“Gaiļezers”) vai 67038267 („Biķernieki”). Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta, vietu skaits – ierobežots.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika ir viena no vadošajām klīnikām Latvijā, kur ar dažādām metodēm tiek veicināta pacientu atlabšana, kustībspēju un citu funkciju atgūšana pēc traumām, operācijām un nopietnām slimībām, kā arī tiek piedāvāts plašs pakalpojumu klāsts veselības veicināšanai un slimību profilaksei. Klīnikā pacientu rīcībā ir multidisciplināra profesionālu un pieredzējušu speciālistu komanda – fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēdi, mākslas terapeiti, kā arī citi speciālisti.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, kā arī veic zinātniski pētniecisko darbu, attīstīta inovācijas un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori Rīgas Austrumu slimnīcā veselības aprūpes pakalpojumus saņem vairāk nekā 300 000 pacientu. Rīgas Austrumu slimnīcas sastāvā darbojas pieci stacionāri: „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs” un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Lietiņa,

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas

Komunikācijas speciāliste,

Tālr. 67303137, 26163452,

aija.lietina@aslimnica.lv