Animācijas filma par roku mazgāšanu

Animācijas filma par roku mazgāšanu

Roku higiēnas ievērošana un pareiza roku mazgāšanas tehnika ir pamata profilakses pasākums, lai pasargātu sevi un citus no infekcijas slimībām, t.sk., no saaukstēšanās, gripas, akūtām zarnu infekcijām un citām saslimšanām, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja. Viņa uzsver, ka īpaši svarīgi jau bērnībā apgūt pareizu roku mazgāšanas tehniku un principus, lai tā kļūtu par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. 

Lai pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem skaidrotu jautājumus, kas saistīti ar roku higiēnu un tās nozīmi, SPKC izveidojis animācijas filmu “Par Janča punci un tīrām rokām”. 

"Animācijas filma bērniem saistošā veidā skaidro roku mazgāšanas būtisko nozīmi infekcijas slimību profilaksē, akcentējot un skaidrojot pareizu roku mazgāšanas tehniku, kā arī veidojot izpratni par to, kādos gadījumos roku mazgāšana ir obligāta (piemēram, pirms un pēc ēšanas, pēc tualetes apmeklējuma, pēc atrašanās sabiedriskās vietās, pēc šķaudīšanas un klepošanas u.c.). Papildus animācijas filmā iekļauts dzejolis roku mazgāšanas procesa apgūšanai, padarot to bērniem saistošāku un interesantāku," informē SPKC pārstāve un aicina vecākus un pedagogus izmantot šo filmu kā palīgu, skaidrojot bērniem roku higiēnas nozīmi.

Animācijas filmu iespējams noskatīties te - https://www.youtube.com/watch?v=vDlFPEoCnRo&feature=youtu.be